COŞUL MEU
Coşul este gol

Patchord/pigtail FO

Multimode - MM

Pigtail multimod ULTIMODE PG-31S (1xSC, OM3, 1m)
Cod: L3531
Preţ fără TVAPreţ cu TVARabatValiditate  
6,48 Lei7,78 Lei0 %
ULTIMODE PG-35S este o secţiune de 1 metru de fibră optică OM3 50/125 um, terminat la capăt cu un conector LC.
Pigtail multimod ULTIMODE PG-31S (1xSC, OM3, 1m)
Pigtail-ul ULTIMODE PG-31S
Pigtail multimod ULTIMODE PG-31S (1xSC, OM3, 1m)
Mufa SC şi capătul pigtailului
Elemente distinctive:
  • conector SC
  • o fibră OM3, 50/125
  • lungime: 1 m
  • manta: tub strâns 900 um
  • atenuare scăzută
ULTIMODE PG-35S este o secţiune de 1 metru de fibră optică OM3 50/125 um, care are la un capăt un conector SC. Conectorii SC sunt caracterizaţi printr-o instalare uşoară şi posibilitatea utilizării unui număr mare de porturi optice.
Pigtailurile ULTIMODE sunt caracterizate de o atenuare mică. Se folosesc ferule de cea mai bună calitate. Fiecare pigtail este verificat cu atenţie (se inspectează suprafeţele fibrelor şi parametrii de transmisie - atenuarea şi pierderile prin reflexie).
Fibrele optice folosite pentru acest patchcord sunt de tip OM3 50/125, în prezent cele mai populare fibre optice multimodale care sunt folosite pentru ferestrele de transmisie I sau II (850/1310 nm). Atenuarea (IL) nu depăşeşte 3.5 dB/km pentru prima fereastră de transmisie şi 1.5 dB/km în cea de-a doua fereastră de transmisie. Standardul OM3 oferă o transmisie mai mare de date şi pe distanţe mai lungi decât predecesorii săi. Viteza de transmisie de 10 Gbps este posibilă pe o distanţă de până la 550m şi viteze mai ridicate 40 Gbps şi 100 Gbps pot fi obţinute pe distanţa de 100 metri (standardele OM1 şi OM2 nu permit asemenea viteze de transmisie).
Specificaţii:
Nume:ULTIMODE PG-31S
Cod:L3531
Lungime:1 m
Fibra:1x multimode. OM3 50/125
Conector:SC
Atenuare [dB]:< 0.25
Preţ fără TVAPreţ cu TVARabatValiditate  
6,48 Lei7,78 Lei0 %
 
Pigtail multimod ULTIMODE PG-31S (1xSC, OM3, 1m)
Cod: L3531
George Popescu
Consiliere clienţi
COMPLETAŢI
BIBLIOTECA
Nou în bibliotecă
RECOMANDĂRI
 
Regulamentul | Reclamaţii | Download | Cookies | SitemapToate drepturile rezervate © 1996-2016 DIPOL sp.j.