COŞUL MEU
Coşul este gol

Patchord/pigtail FO

Multimode - MM

Patchcord SC duplex multimode ULTIMODE PC-019D (OM2, 50/125, 1.5m)
Cod: L31119
Preţ fără TVAPreţ cu TVARabatValiditate  
18,16 Lei21,79 Lei0 %
Patchcord-ul ULTIMODE PC-019D este format din două fibre multimodale de cablu optic, dispuse paralel, cu o lungime de 1.5 metri, terminate fiecare cu un conector SC dublu.
Patchcord SC duplex multimode ULTIMODE PC-011D (1m, 62.5/125)
Patchcord-ul
Patchcord SC duplex multimode ULTIMODE PC-011D (1m, 62.5/125)
Mufele SC
Distinguishing features:
  • cuple: 2 x SC to 2 x SC
  • două fibre multimode
  • lungime: 1.5 m
  • atenuare la inserţie mică
Patchcord-ul ULTIMODE PC-019D este format din două fibre multimode de cablu optic, dispuse paralel, cu o lungime de 1.5 metri, terminate fiecare cu un conector SC dublu. Conectori SC sunt în prezent cele mai populare elemente de cuplare optică datorită mecanismului de prindere rapid (cuplare push-pull cu click), a formei dreptunghiulare ce permite utilizarea acestora chiar şi cu echipamentele ce dispun de o densitate ridicată de porturi optice şi a materialului din plastic uşor şi rezistent (bineînţeles, ferula nu este din plastic).
Patchcordurile ULTIMODE sunt caracterizate de reflexie si atenuare de semnal mult scăzute. Pentru a avea aceste caracteristici sunt folosite ferule de calitate. Fiecare patchcord este supus controlului calităţii (sunt verificate suprafeţele fibrei şi sunt măsuraţi parametrii de transmisie - atenuarea de inserţie şi de retur).
Fibra optică utilizată de pachtcorduri este fibră multimode OM2, 50/125 um. Acesta oferă compatibilitate completă şi capacitatea de a efectua racorduri de calitate cu reţelele existente de fibră optică. Atenuarea medie a fibrei este de aproximativ 3.5 dB/km la 850 nm şi 1.5 dB/km la 1310 nm. Fibra optică este întărită cu fibre de kevlar şi acoperită cu PVC.
Specifications:
Nume:ULTIMODE PC-019D
Cod:L31119
Lungime:1.5 m
Fibre:2 x multimode (OM2 50/125)
Cuple:SC (A1)SC (A2)SC (B1)SC (B2)
Atenuare la inserţie:< 0.25 dB
< 0.25 dB
< 0.25 dB
< 0.25 dB
Preţ fără TVAPreţ cu TVARabatValiditate  
18,16 Lei21,79 Lei0 %
 
Patchcord SC duplex multimode ULTIMODE PC-019D (OM2, 50/125, 1.5m)
Cod: L31119
 
Regulamentul | Reclamaţii | Download | Cookies | SitemapToate drepturile rezervate © 1996-2016 DIPOL sp.j.