COŞUL MEU
Coşul este gol

Produse ce nu se mai află în oferta curentă

Patchcord SC duplex multimode ULTIMODE PC-011D (1m, 62.5/125)
Cod: L3111
Retras din ofertă
Patchcord-ul ULTIMODE PC-011D este format din două fibre multimodale de cablu optic, dispuse paralel, cu o lungime de 1 metru, terminate fiecare cu un conector SC dublu.
Patchcord SC duplex multimode ULTIMODE PC-011D (1m, 62.5/125)
Patchcord-ul
Patchcord SC duplex multimode ULTIMODE PC-011D (1m, 62.5/125)
Conectorii SC
Caracteristici distinctive:
  • conectori: 2 x SC - 2 x SC
  • două fibre multimode
  • lungime: 1m
  • atenuare mică
Patchcord-ul ULTIMODE PC-011D este format din două fibre multimodale de cablu optic, dispuse paralel, cu o lungime de 1 metru, terminate fiecare cu un conector SC dublu. Conectori SC sunt în prezent cele mai populare elemente de cuplare optică datorită mecanismului de prindere rapid (cuplare push-pull cu click), a formei dreptunghiulare ce permite utilizarea acestora chiar şi cu echipamentele ce dispun de o densitate ridicată de porturi optice şi a materialului din plastic uşor şi rezistent (bineînţeles, ferula nu este din plastic).
Patchcordurile ULTIMODE sunt caracterizate de reflexie si atenuare de semnal mult scăzute. Pentru a avea aceste caracteristici sunt folosite ferule de calitate. Fiecare patchcord este supus controlului calităţii (sunt verificate suprafeţele fibrei şi sunt măsuraţi parametrii de transmisie - atenuarea de inserţie şi de retur).
Fibra optică utilizată de pachtcorduri este fibră multimode OM1. Acesta oferă compatibilitate completă şi capacitatea de a efectua racorduri de calitate cu reţelele existente de fibră optică. Atenuarea medie a fibrei este de aproximativ 3.5 dB/km la 850 nm şi 1.5 dB/km la 1310 nm. Fibra optică este întărită cu fibre de kevlar şi acoperită cu PVC.
Specificaţii:
Nume:ULTIMODE PC-011D
Cod:L3111
Lungime:1 m
Fibre:2 x multimode, 62.5/125
Conectori:SC (A1)SC (A2)SC (B1)SC (B2)
Atenuare la inserţie< 0.25 dB
< 0.25 dB
< 0.25 dB
< 0.25

 

Retras din ofertă
 
Patchcord SC duplex multimode ULTIMODE PC-011D (1m, 62.5/125)
Cod: L3111
 
Regulamentul | Reclamaţii | Download | Cookies | SitemapToate drepturile rezervate © 1996-2016 DIPOL sp.j.