COŞUL MEU
Coşul este gol

Patchord/pigtail FO

Multimode - MM

Patchcord SC/SC multimode ULTIMODE PC-011S (1m, simplex, OM1 62.5/125)
Cod: L3011
Preţ fără TVAPreţ cu TVARabatValiditate  
9,31 Lei11,17 Lei0 %
ULTIMODE PC-011S este o prelungire de fibră optică multimode cu lungimea de 1 metru, terminată la ambele capete cu mufe SC.
Patchcord SC/SC multimode ULTIMODE PC-011S (1m, simplex, OM1 62.5/125)
Patchcord-ul
Patchcord SC/SC multimode ULTIMODE PC-011S (1m, simplex, OM1 62.5/125)
Mufele SC
Elemente distinctive:
  • mufe: SC - SC
  • fibră optică multimode
  • lungime: 1 m
  • atenuare mică
ULTIMODE PC-011S este o prelungire de fibră optică multimode cu lungimea de 1 metru, terminată la ambele capete cu mufe SC.
Mufele SC sunt în prezent cele mai populare elemente optice de cuplare, pentru că sunt foarte uşor de conectat/deconectat, forma dreptunghiulară permite amplasarea multor conectori pe o suprafaţă mică, şi pentru că sunt din plastic (mai puţin ferula).
Patchcord-urile ULTIMODE sunt caracterizate de o atenuare mică. Se folosesc ferule de cea mai bună calitate. Fiecare patchcord este verificat cu atenţie (se inspectează suprafeţele fibrelor şi parametrii de transmisie - atenuarea şi pierderile prin reflexie).
Fibra optică utilizată în pachtcord-uri este fibra multimode OM1. Acesta oferă compatibilitate completă şi capacitatea de a efectua racorduri de calitate cu reţelele existente de fibră optică. Atenuarea medie a fibrei este de aproximativ 3,5 dB/km pentru 850 nm, şi 1,5 dB/km pentru 1310 nm. Fibra optică este întărită cu fibre de kevlar şi acoperită cu PVC.
Specificaţii:
Nume:ULTIMODE PC-011S
Cod:L3011
Lungime:1 m
Fibră:1 x multimode, 62.5/125
Conectori:SC (A)SC (B)
Atenuare:< 0.25 dB
< 0.25  dB

 

Preţ fără TVAPreţ cu TVARabatValiditate  
9,31 Lei11,17 Lei0 %
 
Patchcord SC/SC multimode ULTIMODE PC-011S (1m, simplex, OM1 62.5/125)
Cod: L3011
 
Regulamentul | Reclamaţii | Download | Cookies | SitemapToate drepturile rezervate © 1996-2016 DIPOL sp.j.