COŞUL MEU
Coşul este gol

Produse ce nu se mai află în oferta curentă

Patchcord SC/APC singlemode duplex ULTIMODE PC-522D (5m, G.652D 9/125)
Cod: L3422_5
Retras din ofertă
Patchcord-ul ULTIMODE PC-522D este format din două fibre singlemode de cablu optic, dispuse paralel, cu o lungime de 5 metri, terminate fiecare cu un conector SC/APC.
Patchcord SC/APC singlemode duplex ULTIMODE PC-522D (1m, 9/125)
Pachcord-ul
Patchcord SC/APC singlemode duplex ULTIMODE PC-522D (1m, 9/125)
Connectorii SC/APC
Caracteristici distinctive:
  • conectori: 2x SC/APC - 2x SC/APC
  • două fibre singlemode (G.652.D)
  • lungime: 5 m
  • atenuare mică
Patchcord-ul ULTIMODE PC-522D este format din două fibre singlemode de cablu optic, dispuse paralel, cu o lungime de 5 metri, terminate fiecare cu un conector SC dublu. Conectori SC sunt în prezent cele mai populare elemente de cuplare optică datorită mecanismului de prindere rapid (cuplare push-pull cu click), a formei dreptunghiulare ce permite utilizarea acestora chiar şi cu echipamentele ce dispun de o densitate ridicată de porturi optice şi a materialului din plastic uşor şi rezistent (bineînţeles, ferula nu este din plastic). Mufele SC/APC , datorită ferulei APC (8 grade), asigură pierderi prin reflexie > 50 dB astfel încât acestea să îndeplinească cerinţele mai mari pentru transmiterea semnalului.
Patchcordurile ULTIMODE sunt caracterizate de reflexie si atenuare de semnal mult scăzute. Pentru a avea aceste caracteristici sunt folosite ferule de calitate. Fiecare patchcord este supus controlului calităţii (sunt verificate suprafeţele fibrei şi sunt măsuraţi parametrii de transmisie - atenuarea de inserţie şi de retur).
Fibra optică singlemode bazată pe tehnologia de producţie (LWP "Low Water Peak") utilizată în aceste patchcord-uri respectă standardul ITU-T G.652.D. Acesta oferă compatibilitate completă şi capacitatea de a efectua racorduri de calitate cu reţelele existente de fibră optică. Atenuarea medie a semnalului optic este de aproximativ 0.4 dB/km la 1310 nm şi de 0.25 dB/km pentru 1550 nm. Fibra optică este întărită cu fibre de kevlar şi acoperită cu PVC.
În prezent, cablurile de fibră optică compatibile ITU-T G.652.D au unele dintre cele mai înalte standarde în materie de calitate şi performanţă. Înainte de introducerea recomandărilor ITU-T G.652.D, sistemele optice puteau folosi, pentru a beneficia de o atenuare cât mai mică, doar una din cele lungimi de undă (I: 850 nm, II: 1310 nm, III: 1550 nm). Fibrele care respectă noul standard (produse cu tehnologie LWP "Low Water Peak" - reucerea substanţială a absorbţiei ionilor OH în timpul procesului de fabricaţie) au capacitatea de a utiliza întreaga bandă dintre 1280 nm şi 1650 nm.
Specificaţii tehnice:
Nume:ULTIMODE PC-522D
Cod:L3422_5
Lungime:5 m
Fibre:2x singlemode, 9/125
Conectori:SC/APC (A1)SC/APC (A2)SC/APC (B1)SC/APC (B2)
Atenuare la inserţie:< 0.25 dB
< 0.25 dB< 0.25 dB< 0.25 dB
Pierderi pe retur:> 50 dB> 50 dB> 50 dB> 50 dB

 

Retras din ofertă
 
Patchcord SC/APC singlemode duplex ULTIMODE PC-522D (5m, G.652D 9/125)
Cod: L3422_5
 
Regulamentul | Reclamaţii | Download | Cookies | SitemapToate drepturile rezervate © 1996-2016 DIPOL sp.j.