COŞUL MEU
Coşul este gol

Patchord/pigtail FO

Singlemode - SM

Patchcord SC/APC-SC/APC singlemode ULTIMODE PC-522S (1 m, G.652.D 9/125)
Cod: L3222
Preţ fără TVAPreţ cu TVARabatValiditate  
13,92 Lei16,70 Lei0 %
Patchcordul singlemode ULTIMODE PC-513S este o prelungire de fibră optică cu lungimea de 1 metru ajută la conectarea echipamentelor optice (media convertoare, module SFP, etc.) între ele sau cu cutii terminale/ODFuri.
Patchcord SC/APC-SC/APC singlemode ULTIMODE PC-522S (1 m, G.652.D 9/125)
Patchcord-ul ULTIMODE PC-522S
Patchcord SC/APC-SC/APC singlemode ULTIMODE PC-522S (1 m, G.652.D 9/125)
Conectorii SC/APC
Elemente distinctive:
  • conectori: 1x SC/APC - 1x SC/APC
  • fibră single-mode (G.652.D)
  • lungime: 1 m
  • atenuare mică
  • reflexie scazută
Patchcordul singlemode ULTIMODE PC-513S este o prelungire de fibră optică cu lungimea de 1 metru ajută la conectarea echipamentelor optice (media convertoare, module SFP, etc.) între ele sau cu cutii terminale/ODFuri. Mufele SC/APC sunt în prezent cele mai populare elemente optice de cuplare, pentru că sunt foarte uşor de conectat/deconectat, forma dreptunghiulară permite amplasarea multor conectori pe o suprafaţă mică, şi pentru că sunt din plastic (mai puţin ferula). Mufele SC/APC , datorită ferulei APC (8 grade), asigură pierderi prin reflexie > 50 dB astfel încât acestea să îndeplinească cerinţele mai mari pentru transmiterea semnalului.
Patchcordurile ULTIMODE sunt caracterizate de reflexie şi atenuare de semnal mult scăzute. Pentru a avea aceste caracteristici sunt folosite ferule de calitate. Fiecare patchcord este supus controlului calităţii (sunt verificate suprafeţele fibrei şi sunt măsuraţi parametrii de transmisie - atenuarea de inserţie şi de retur).
Fibra optică singlemode LWP (Low Water Peak) utilizată în aceste patchcord-uri respectă standardul ITU-T G.652.D putând fi integrată fără probleme de compatibilitate în reţelele existente de fibră optică. Atenuarea medie este de aproximativ 0.4 dB/km la 1310 nm şi de 0.25 dB/km pentru 1550 nm. Fibra optică este întărită cu fibre de kevlar şi acoperită cu PVC.
Fibrele optice singlemode conforme cu standardul ITU-T G.652D sunt printre cele mai bune de pe piaţă. Înainte de introducerea recomandărilor G.652D fibrele puteau fi folosite doar într-o singură lungime de undă. Acum, fibrele cu tehnlolgie LWP (Low Water Peak) pot fi folosite în oricare bandă de la 1280 nm - 1650 nm.
Specificaţii:
Nume:Patchcord SC/APC-SC/APC singlemode ULTIMODE PC-522S
Cod:L3222
Lungime:1 m
Fibră:1 x single-mode, 9/125
Conectori:SC/APC (A)SC/APC (B)
Atenuare:< 0.25 dB
< 0.25 dB
Pierdere prin reflexie:> 50 dB
> 50 dB

 

Preţ fără TVAPreţ cu TVARabatValiditate  
13,92 Lei16,70 Lei0 %
 
Patchcord SC/APC-SC/APC singlemode ULTIMODE PC-522S (1 m, G.652.D 9/125)
Cod: L3222
 
Regulamentul | Reclamaţii | Download | Cookies | SitemapToate drepturile rezervate © 1996-2016 DIPOL sp.j.