COŞUL MEU
Coşul este gol

Patchcord LC-LC multimode ULTIMODE PC-055S (1m, 62.5/125)
ULTIMODE PC-055S este o prelungire de fibră optică multimode cu lungimea de 1 metru, terminată la ambele capete cu mufe LC.
Patchcord LC-LC multimode ULTIMODE PC-055S (1m, 62.5/125)
Patchcord-ul
Patchcord LC-LC multimode ULTIMODE PC-055S (1m, 62.5/125)
Conectorii LC
Elemente distinctive:
  • conectori: 1x LC - 1x LC
  • fibră optică multimode (62.5/125, OM1)
  • lungime: 1 m
  • atenuare mică
ULTIMODE PC-055S este o prelungire de fibră optică multimode cu lungimea de 1 metru, terminată la ambele capete cu mufe LC. Conectorii LC sunt foarte uşor de instalat şi dau posibilitatea folosiirii unor echipamente cu densitate de porturi optice ridicată.
Mufele LC reprezintă versiunea în miniatură, la dimensiunea standard RJ-45, a conectorilor SC.
Patchcord-urile ULTIMODE sunt caracterizate de o atenuare mică. Se folosesc ferule de cea mai bună calitate. Fiecare patchcord este verificat cu atenţie (se inspectează suprafeţele fibrelor şi parametrii de transmisie - atenuarea şi pierderile prin reflexie).
Fibra optică utilizată în pachtcord-uri este fibra multimode OM1. Acesta oferă compatibilitate completă şi capacitatea de a efectua racorduri de calitate cu reţelele existente de fibră optică. Atenuarea medie a fibrei este de aproximativ 3.5 dB/km la 850 nm şi 1.5 dB/km la 1310 nm. Fibra optică este întărită cu fibre de kevlar şi acoperită cu PVC.
Specificaţii:
Nume:ULTIMODE PC-055S
Cod:L3055
Lungime:1 m
Fibră:1x multimode, 62.5/125
Conectori:LC (A)LC (B)
Atenuare [dB]:< 0.25< 0.25

 

 
Patchcord LC-LC multimode ULTIMODE PC-055S (1m, 62.5/125)
 
Regulamentul | Reclamaţii | Download | Cookies | SitemapToate drepturile rezervate © 1996-2016 DIPOL sp.j.