COŞUL MEU
Coşul este gol

Produse ce nu se mai află în oferta curentă

Patchcord LC/APC-LC/APC duplex singlemode ULTIMODE PC-566D2 (5m, G.657A2, 9/125)
Cod: L34662_5
Retras din ofertă
Patchcordul ULTIMODE PC-566D2 este format din două secţiuni paralele de cablu de fibra optica single-mode cu o lungime de 5 metri ce ajută la conectarea echipamentelor optice (media convertoare, module SFP, etc.) între ele sau cu cutii terminale/ODFuri.
Patchcord LC/APC duplex singlemode: ULTIMODE PC-566D<br /> (9/125)
Pacthcord-ul ULTIMODE PC-566D2
Patchcord LC/APC duplex singlemode: ULTIMODE PC-566D<br /> (9/125)
Conectorii LC/APC duplex
Caracteristici distinctive:
  • două fibre singlemode (G.657.A2)
  • lungime: 5 m
  • atenuare mică (low loss)
Patchcordul ULTIMODE PC-566D2 este format din două secţiuni paralele de cablu de fibra optica single-mode cu o lungime de 5 metri ce ajută la conectarea echipamentelor optice (media convertoare, module SFP, etc.) între ele sau cu cutii terminale/ODFuri. Conectorii LC sunt foarte uşor de instalat şi dau posibilitatea folosirii unor echipamente cu densitate mare de porturi optice.
Patchcordurile optice ULTIMODE sunt se disting prin atenuările mici şi prin ferulele de cea mai bună calitate. Pentru fiecare patchcord sunt verificate valorile de atenuare, return loss şi suprafeţele ferulelor pentru a garanta conexiuni cu parametri cât mai buni.
Fibrele singlemode standard ITU-T G.657.A2 sunt în prezent cele mai populare fibre monomodale, fiind defapt o versiune îmbunătăţită a fibrei G.652.D. Fibra poate fii în curbată în raze mult mai mici datorită atenuării scăzute în astfel de condiţii, chiar şi ceilalţi parametri sunt un pic mai buni (atenuare <= 0.35 dB/km la 1310 nm şi <= 0.2 dB/km la 1550 nm). Particularitatea acestei fibre este atenuarea mică la curbare - la 1550 nm, 10 spire cu raza de 15 mm atenuarea este <0.03 dB şi la o spiră cu raza de 7.5 mm atenuarea este <0.5 dB.
Specificaţii tehnice:
Nume:Patchcord LC/APC-LC/APC duplex singlemode ULTIMODE PC-566D2
Cod:L34662_5
Lungime:5 m
Fibră:2x single-mode, 9/125
Connectori:LC/APC (A1)LC/APC (A2)LC/APC (B1)LC/APC (B2)
IL [dB]:< 0.25< 0.25< 0.25< 0.25
RL [dB]:> 50> 50> 50> 50

 

Retras din ofertă
 
Patchcord LC/APC-LC/APC duplex singlemode ULTIMODE PC-566D2 (5m, G.657A2, 9/125)
Cod: L34662_5
 
Regulamentul | Reclamaţii | Download | CookiesToate drepturile rezervate © 1996-2017 DIPOL sp.j.