COŞUL MEU
Coşul este gol

Patchord/pigtail FO

Singlemode - SM

Patchcord fibra singlemode: ULTIMODE PC-533S
(FC - FC, 9/125)
Cod: L3233
Preţ fără TVAPreţ cu TVARabatValiditate  
12,53 Lei15,04 Lei0 %
ULTIMODE PC-533S este o prelungire de fibră optică singlemode cu lungimea de 1 metru, terminată la ambele capete cu mufe FC.
Patchcord fibra singlemode: ULTIMODE PC-533S<br /> (FC - FC, 9/125)
Pachcord-ul
Patchcord fibra singlemode: ULTIMODE PC-533S<br /> (FC - FC, 9/125)
Conectorii FC
Caracteristici distinctive:
  • conectori: 1x FC - 1x FC
  • fibră singlemode (G.652.D)
  • lungime: 1 m
  • atenuare scăzută
ULTIMODE PC-533S este un patchcord de fibră optică singlemode (monomodală). Are o lungime de 1 metru şi este terminat la ambele capete cu mufe FC.
Datorită manşonului exterior metalic, mufa FC oferă o conexiune fiabilă şi stabilă. Chiar fiind supus unui şoc mecanic puternic, conectorul nu se va desprinde din echipament.
Patchcordurile ULTIMODE sunt caracterizate de reflexie şi atenuare de semnal mult scăzute. Pentru a avea aceste caracteristici sunt folosite ferule de calitate. Fiecare patchcord este supus controlului calităţii (sunt verificate suprafeţele fibrei şi sunt măsuraţi parametrii de transmisie - atenuarea de inserţie şi de retur).
Fibra optică singlemode bazată pe tehnologia de producţie (LWP "Low Water Peak") utilizată în aceste patchcord-uri respectă standardul ITU-T G.652.D. Acesta oferă compatibilitate completă şi capacitatea de a efectua racorduri de calitate cu reţelele existente de fibră optică. Atenuarea medie a semnalului optic este de aproximativ 0.4 dB/km la 1310 nm şi de 0.25 dB/km pentru 1550 nm. Fibra optică este întărită cu fibre de kevlar şi acoperită cu PVC.
În prezent, cablurile de fibră optică compatibile ITU-T G.652.D au unele dintre cele mai înalte standarde în materie de calitate şi performanţă. Înainte de introducerea recomandărilor ITU-T G.652.D, sistemele optice puteau folosi, pentru a beneficia de o atenuare cât mai mică, doar una din cele lungimi de undă (I: 850 nm, II: 1310 nm, III: 1550 nm). Fibrele care respectă noul standard (produse cu tehnologie LWP "Low Water Peak" - reucerea substanţială a absorbţiei ionilor OH în timpul procesului de fabricaţie) au capacitatea de a utiliza întreaga bandă dintre 1280 nm şi 1650 nm.
Specificaţii:
Nume:ULTIMODE PC-533S
Cod:L3233
Lungime:1 m
Fibră1x singlemode, 9/125
Conectori:FC (A)FC (B)
Atenuare la inserţie [dB]< 0.25< 0.25
Atenuare reflexii [dB]> 50> 50

 

Preţ fără TVAPreţ cu TVARabatValiditate  
12,53 Lei15,04 Lei0 %
 
Patchcord fibra singlemode: ULTIMODE PC-533S
(FC - FC, 9/125)
Cod: L3233
 
Regulamentul | Reclamaţii | Download | Cookies | SitemapToate drepturile rezervate © 1996-2016 DIPOL sp.j.