COŞUL MEU
Coşul este gol

Patchord/pigtail FO

Singlemode - SM

Patchcord fibra singlemode ULTIMODE PC-515S (1m, SC - LC, 9/125)
Cod: L3215
Preţ fără TVAPreţ cu TVARabatValiditate  
11,77 Lei14,12 Lei0 %
Patchcord-ul single-mode ULTIMODE PC-515S este o prelungire de fibră optică cu lungimea de 1 metru, terminată la un capăt cu mufă SC, iar la celălalt capăt cu mufă LC.
Patchcord fibra singlemode ULTIMODE PC-515S (1m, SC - LC, 9/125)
Pachcord-ul ULTIMODE PC-515S
Patchcord fibra singlemode ULTIMODE PC-515S (1m, SC - LC, 9/125)
Conectorii LC şi SC
Caracteristici distinctive:
  • conectori: LC - SC
  • fibră singlemode (G.652.D)
  • lungime: 1 m
  • atenuare scăzută
Patchcord-ul single-mode ULTIMODE PC-515S este o prelungire de fibră optică cu lungimea de 1 metru, terminată la un capăt cu mufă SC, iar la celălalt capăt cu mufă LC. Conectorii SC sunt elemente de conectare optică foarte populare datorită modului simplu de cuplare (de tip "push-pull" cu "click") precum şi a secţiunii transversale reduse ceea ce permite folosirea unui număr mare de conectori într-o suprafaţă mică . Conectori LC sunt versiuni miniaturale ale conectorilor SC (de dimensiunea mufelor RJ-45) şi datorită dimensiunilor mici sunt adesea folosite în modulele SFP.
Patchcordurile ULTIMODE sunt caracterizate de reflexie şi atenuare de semnal mult scăzute. Pentru a avea aceste caracteristici sunt folosite ferule de calitate. Fiecare pigtail este supus controlului calităţii (sunt verificate suprafeţele fibrei şi sunt măsuraţi parametrii de transmisie - atenuarea de inserţie şi de retur).
Patchcord-urile compatibile cu standardul ITU-T G.652.D au un factor de refracţie mic. Astfel pot fi sudate fără probleme de alte fibre din reţea. Atenuarea medie a fibrei optice este de 0.4 dB/km la 1310 nm, şi 0.25 dB/km la 1550 nm. Fibra optică este întărită cu fibre de kevlar şi acoperită cu PVC.
Fibrele optice compatibile cu standardul ITU-T G.652.D sunt printre cele mai bune fibre optice single-mode de pe piaţă. Înaintea introducerii standardului G.652.D, sistemele optice puteau folosi unul dintre cele trei ferestre de transmisie cu atenuare mică (I: 850 nm, II: 1310 nm, III: 1550 nm). Fibrele care respectă noul standard (produse cu tehnologie LWP "Low Water Peak" - reucerea substanţială a absorbţiei ionilor OH în timpul procesului de fabricaţie) au capacitatea de a utiliza întreaga bandă dintre 1280 nm şi 1650 nm.
Specificaţii:
Nume:ULTIMODE PC-515S
Cod: L3215
Lungime:1 m
Fibră1x singlemode, 9/125
Conectori:LC (A)SC (B)
Atenuare [dB]:< 0.2< 0.2
Pierdere prin reflexie [dB]:> 50> 50

 

Preţ fără TVAPreţ cu TVARabatValiditate  
11,77 Lei14,12 Lei0 %
 
Patchcord fibra singlemode ULTIMODE PC-515S (1m, SC - LC, 9/125)
Cod: L3215
 
Regulamentul | Reclamaţii | Download | Cookies | SitemapToate drepturile rezervate © 1996-2016 DIPOL sp.j.