COŞUL MEU
Coşul este gol

Patchord/pigtail FO

Singlemode - SM

Patchcord fibra singlemode: ULTIMODE PC-513S
(SC - FC, 9/125)
Cod: L3213
Preţ fără TVAPreţ cu TVARabatValiditate  
11,61 Lei13,93 Lei0 %
Patchcord-ul single-mode ULTIMODE PC-513S este o prelungire de fibră optică cu lungimea de 1 metru, terminată la un capăt cu mufă SC, iar la celălalt capăt cu mufă FC.
Patchcord fibra singlemode: ULTIMODE PC-513S<br /> (SC - FC, 9/125)
Patchcord-ul ULTIMODE PC-513S
Patchcord fibra singlemode: ULTIMODE PC-513S<br /> (SC - FC, 9/125)
Conectorii SC - FC
Elemente distinctive:
  • conectori: SC - FC
  • fibră single-mode (G.652.D)
  • lungime: 1 m
  • atenuare mică
Patchcord-ul single-mode ULTIMODE PC-513S este o prelungire de fibră optică cu lungimea de 1 metru, terminată la un capăt cu mufă SC şi la celălalt cu mufă FC. Conectorii SC şi FC sunt momentan cei mai populari pentru conexiunile de fibră optică. Conectorii SC sunt foarte uşor de conectat/deconectat, forma dreptunghiulară permite amplasarea multor conectori pe o suprafaţă mică, şi pentru că sunt din plastic (mai puţin ferula). Conectorii FC se conectează prin înşurubare şi asigură o protecţie mecanică foarte bună a ferulei.
Patchcord-urile ULTIMODE sunt caracterizate de o atenuare mică. Se folosesc ferule de cea mai bună calitate. Fiecare patchcord este verificat cu atenţie (se inspectează suprafeţele fibrelor şi parametrii de transmisie - atenuarea şi pierderile prin reflexie).
Patchcord-urile compatibile cu standardul ITU-T G.652.D au un factor de refracţie mic. Astfel pot fi sudate fără probleme de alte fibre din reţea. Atenuarea medie a fibrei optice este de 0.4 dB/km la 1310 nm, şi 0.25 dB/km la 1550 nm. Fibra optică este întărită cu fibre de kevlar şi acoperită cu PVC.
Fibrele optice compatibile cu standardul ITU-T G.652.D sunt printre cele mai bune fibre optice single-mode de pe piaţă. Înaintea introducerii standardului G.652.D, sistemele optice puteau folosi unul dintre cele trei ferestre de transmisie cu atenuare mică (I: 850 nm, II: 1310 nm, III: 1550 nm). Sistemele bazate pe fibre optice cu indice de refracţie mic pot fi folosite pentru transmisii de date în banda de 1280 nm - 1650 nm.
Specificaţii:
Nume:ULTIMODE PC-513S
Cod:L3213
Lungime:1 m
Fibră:1 x single-mode, 9/125
Conectori:SC (A)FC (B)
Atenuare:< 0.25 dB
< 0.25  dB
Pierderi prin reflexie:
> 50 dB
> 50 dB

 

Preţ fără TVAPreţ cu TVARabatValiditate  
11,61 Lei13,93 Lei0 %
 
Patchcord fibra singlemode: ULTIMODE PC-513S
(SC - FC, 9/125)
Cod: L3213
 
Regulamentul | Reclamaţii | Download | Cookies | SitemapToate drepturile rezervate © 1996-2016 DIPOL sp.j.