COŞUL MEU
Coşul este gol

Patchord/pigtail FO

Singlemode - SM

Patchcord fibră SC-LC duplex singlemode ULTIMODE PC-515D (1.5m, G.652.D, 9/125)
Cod: L3415
Preţ fără TVAPreţ cu TVARabatValiditate  
23,38 Lei28,06 Lei0 %
Patchcord SC-LC duplex singlemode ULTIMODE PC-515D cu lungime de 1.5 m ajută la conectarea echipamentelor optice cu cutii terminale sau ODFuri.
Patchcord fibră SC-LC duplex singlemode ULTIMODE PC-515D (1.5m, G.652.D, 9/125)
Patchcordul ULTIMODE PC-515D
Patchcord fibră SC-LC duplex singlemode ULTIMODE PC-515D (1.5m, G.652.D, 9/125)
Conectorii SC/PC - LC/PC
Caracteristici distinctive:
  • conectori: 2x SC/PC - 2x LC/PC
  • două fibre singlemode (G.652.D)
  • lungime: 1.5 m
  • atenuare scăzută
Patchcord SC-LC duplex singlemode ULTIMODE PC-515D cu lungime de 1.5 m ajută la conectarea echipamentelor optice (media convertoare, module SFP, etc.) între ele sau cu cutii terminale/ODFuri. Conectorii optici de tip LC, datorită dimensiunilor reduse, sunt ideali pentru echipamentele de fibră optică cu densitate mare de porturi, iar conectorii SC sunt momentan cei mai populari pentru conexiunile de fibră optică pentru că sunt foarte uşor de conectat/deconectat.
Patchcordurile ULTIMODE sunt caracterizate de reflexie şi atenuare de semnal mult scăzute. Pentru a avea aceste caracteristici sunt folosite ferule de calitate. Fiecare patchcord este supus controlului calităţii (sunt verificate suprafeţele fibrei şi sunt măsuraţi parametrii de transmisie - atenuarea de inserţie şi de retur).
Fibra optică singlemode LWP (Low Water Peak) utilizată în aceste patchcord-uri respectă standardul ITU-T G.652.D putând fi integrată fără probleme de compatibilitate în reţelele existente de fibră optică. Atenuarea medie este de aproximativ 0.4 dB/km la 1310 nm şi de 0.25 dB/km pentru 1550 nm. Fibra optică este întărită cu fibre de kevlar şi acoperită cu PVC.
Fibrele optice singlemode conforme cu standardul ITU-T G.652D sunt printre cele mai bune de pe piaţă. Înainte de introducerea recomandărilor G.652D fibrele puteau fi folosite doar într-o singură lungime de undă. Acum, fibrele cu tehnlolgie LWP (Low Water Peak) pot fi folosite în oricare bandă de la 1280 nm - 1650 nm.
Specificaţii tehnice:
NumePatchcord fibră SC-LC duplex singlemode ULTIMODE PC-515D
CodL3415
Lungime1.5 m
Clasă
2x singlemode, 9/125
ConectoriSC (A1)SC (A2)LC (B1)LC (B2)
Atenuare [dB]:< 0.25< 0.25< 0.25< 0.25
Pierdere prin reflexie [dB]:> 50> 50> 50> 50

 

Preţ fără TVAPreţ cu TVARabatValiditate  
23,38 Lei28,06 Lei0 %
 
Patchcord fibră SC-LC duplex singlemode ULTIMODE PC-515D (1.5m, G.652.D, 9/125)
Cod: L3415
George Popescu
Consiliere clienţi
COMPLETAŢI
BIBLIOTECA
Nou în bibliotecă
RECOMANDĂRI
 
Regulamentul | Reclamaţii | Download | Cookies | SitemapToate drepturile rezervate © 1996-2016 DIPOL sp.j.