COŞUL MEU
Coşul este gol

Patchord/pigtail FO

Singlemode - SM

Parchcord SC/APC duplex singlemode PC-522D2 (G.657.A2, 1.5m)
Cod: L34222
Preţ fără TVAPreţ cu TVARabatValiditate  
29,00 Lei34,80 Lei0 %
ULTIMODE PC-522D2 este un patchcord de fibră optică singlemode duplex cu lungimea de 1.5 metri, terminată la ambele capete cu mufe SC/APC.
Patchcord SC/APC singlemode duplex ULTIMODE PC-522D (1m, 9/125)
Pachcord-ul
Patchcord SC/APC singlemode duplex ULTIMODE PC-522D (1m, 9/125)
Conectorii SC/APC
Caracteristici distinctive:
  • conectori: 2xSC/APC - 2xSC/APC
  • fibră singlemode (G.657A2)
  • lungime: 1.5 m
  • atenuare mică
Conectorii SC sunt momentan cei mai populari pentru conexiunile de fibră optică pentru că sunt foarte uşor de conectat/deconectat, forma dreptunghiulară permite amplasarea multor conectori pe o suprafaţă mică, şi pentru că sunt din plastic (mai puţin ferula). Ferula conectorilor SC/APC este tăiată şi şlefuită la un unghi de 8 grade.
Patchcordurile ULTIMODE sunt caracterizate de reflexie si atenuare de semnal mult scăzute. Pentru a avea aceste caracteristici sunt folosite ferule de calitate. Fiecare patchcord este supus controlului calităţii (sunt verificate suprafeţele fibrei şi sunt măsuraţi parametrii de transmisie - atenuarea de inserţie şi de retur).
Fibrele singlemode standard ITU-T G.657.A2 sunt în prezent cele mai populare fibre monomodale, fiind defapt o versiune îmbunătăţită a fibrei G.652.D. Fibra poate fii în curbată în raze mult mai mici datorită atenuării scăzute în astfel de condiţii, chiar şi ceilalţi parametri sunt un pic mai buni (atenuare <= 0.35 dB/km la 1310 nm şi <= 0.2 dB/km la 1550 nm). Particularitatea acestei fibre este atenuarea mică la curbare - la 1550 nm, 10 spire cu raza de 15 mm atenuarea este <0.03 dB şi la o spiră cu raza de 7.5 mm atenuarea este <0.5 dB.
Specificaţii tehnice:
Nume:ULTIMODE PC-522D2
Cod:L34222
Lungime:1.5 m
Tip fibră:2x single-mode, 9/125 G.657.A2
Conectori:SC/APC (A1) SC/APC (A2)SC/APC (B1) SC/APC (B2)

 

 

 

 

Preţ fără TVAPreţ cu TVARabatValiditate  
29,00 Lei34,80 Lei0 %
 
Parchcord SC/APC duplex singlemode PC-522D2 (G.657.A2, 1.5m)
Cod: L34222
George Popescu
Consiliere clienţi
COMPLETAŢI
BIBLIOTECA
Nou în bibliotecă
RECOMANDĂRI
 
Regulamentul | Reclamaţii | Download | Cookies | SitemapToate drepturile rezervate © 1996-2016 DIPOL sp.j.