COŞUL MEU
Coşul este gol

Module SFP

10/100/1000 Mbit

Modul Gigabit SFP ULTIMODE SFP-203G 2xLC (multimode, 1310 nm, 20km)
Cod: L1415
Preţ fără TVAPreţ cu TVARabatValiditate  
69,58 Lei83,50 Lei0 %
Modul optic SFP ULTIMODE-203G funcţionează cu fibre single-mode de până la 20 km, cu viteze de transmisie de până la 1.25 Gb/s.
Modul Gigabit SFP ULTIMODE SFP-203G 2xLC (multimode, 1310 nm, 20km)
Modulul
Elemente distinctive
  • comunicaţie bidirecţională pe 2 fibre single-mode,
  • viteză de transmisie de până la 1.25 Gb/s (IEEE 802.3z 1000Base-FX),
  • rază de transmisie de până la 20 km,
  • mufe optice: LC.
Modulele optice ULTIMODE sunt compatibile cu standardul SFP (Small Form-factor Pluggable). ULTIMODE SFP-203G funcţionează cu fibre optice single-mode la viteze de până la 1.25 Gb/s. Distanţa maximă de transmisie este de 20 km.
Modulele SFP din seria ULTIMODE sunt echipate cu conectori LC. Principalele avantaje ale conectorilor LC: au dimensiuni mici şi un sistem de blocare pentru protecţie împotriva deconectării accidentale.
Modulul Gigabit (GbE) SFP din seria ULTIMODE poate fi folosit împreună cu convertoare de mediu de transmisie şi cu majoritatea switch-urilor şi routere-lor cu slot-uri SFP (cu echipamente CISCO), compatibile cu standardul IEEE 802.3z 1000Base-FX. Un exemplu de convertor media care poate fi folosit cu astfel de module este M-100G/SFP L1301.
Utilizarea de convertoare media, cu posibilitatea de a schimba modulele SFP este deosebit de avantajoasă atunci când vine vorba de modificări de configurare a reţelei. În loc să înlocuiţi întreaga unitate, este suficient să se se schimbe transceiver-ul SFP.
Specificaţii:
Nume:ULTIMODE SFP-203G
Cod:L1415
Standard:IEEE 802.3z 1000Base-FX
Tipul de fibră optică:single-mode (8.3/125μm, 8.7/125μm, 9/125μm, 10/125μm)
Conectori optici
LC
Rază de transmisie:până la 20 km
Viteză de transmisie:până la 1.25 Gb/s
Lungime de undă (Tx/Rx):1310 nm / 1310 nm
Temperatură de operare:0oC ... 70oC
Alimentare:3.3 VDC (de la port-ul SFP către placa de bază)
Convertorul media Ethernet M-100G/SFP poate fi folosit împreună cu următoarele transciever-e GbE SFP:
Transceiver-e GbE ULTIMODE:
Nume:SFP-023GSFP-2-3GSFP-203/5GSFP-205/3GFP-203/5G
SFP-205/3G
Cod:L1405L1415L1416L1417 L1418L1419
Fibră optică:multimodesingle-mode
Distanţă:2 km20 km
Viteză de transmisie:1.25 Gb/s
Lungime de undă(Tx/Rx):1310/1310 nm
1310/1550 nm
1550/1310 nm
 1310/1550 nm
 1550/1310 nm
Conectori:2x LC1x SC 1x LC
Preţ fără TVAPreţ cu TVARabatValiditate  
69,58 Lei83,50 Lei0 %
 
Modul Gigabit SFP ULTIMODE SFP-203G 2xLC (multimode, 1310 nm, 20km)
Cod: L1415
George Popescu
Consiliere clienţi
COMPLETAŢI
BIBLIOTECA
Nou în bibliotecă
RECOMANDĂRI
 
Regulamentul | Reclamaţii | Download | Cookies | SitemapToate drepturile rezervate © 1996-2016 DIPOL sp.j.