COŞUL MEU
Coşul este gol

Module GBIC

10/100/1000 Mbit

Modul Gigabit SFP: ULTIMODE SFP-023G 2xLC 1310 nm(două fibre multi-mode de până la 2 km)
Cod: L1405
Preţ fără TVAPreţ cu TVARabatValiditate  
69,27 Lei83,12 Lei0 %
Modul optic SFP ULTIMODE-023G funcţionează cu fibre multi-mode de până la 2 km lungime, şi viteze de transmisie de până la 1.25 Gb/s.
Modul Gigabit SFP: ULTIMODE SFP-023G 2xLC 1310 nm(două fibre multi-mode de până la 2 km)
Modulul
Elemente distinctive
  • comunicaţie bidirecţională pe 2 fibre multi-mode,
  • viteză de transmisie de până la 1.25 Gb/s (IEEE 802.3z 1000Base-FX),
  • rază de transmisie de până la 2 km,
  • mufe optice: LC.
Modulele optice ULTIMODE sunt compatibile cu standardul SFP (Small Form-factor Pluggable). ULTIMODE SFP-023G funcţionează cu fibre optice multi-mode la viteze de până la 1.25 Gb/s. Distanţa maximă de transmisie este de 2 km.
Modulele SFP din seria ULTIMODE sunt echipate cu conectori LC. Principalul avantaj al conectorilor LC este dimensiunea mică şi sistemul de blocare pentru protecţia împotriva deconectării accidentale.
Modulul Gigabit (GbE) SFP din seria ULTIMODE poate fi folosit împreună cu convertoare media şi cu majoritatea switch-urilor şi routerelor cu slot-uri SFP (cu echipamente CISCO), compatibile cu standardul IEEE 802.3z 1000Base-FX. Un exemplu de convertor media care poate fi folosit cu astfel de module este M-100G/SFP L1301.
Utilizarea de convertoare media, cu posibilitatea de a schimba modulele SFP este deosebit de avantajoasă atunci când vine vorba de modificări de configurare a reţelei. În loc să înlocuiţi întreaga unitate, este suficient să se se schimbe transceiver-ul SFP.
Specificaţii tehnice:
Nume:ULTIMODE SFP-023G
Cod:L1405
Standard:IEEE 802.3z 1000Base-FX
Tipul de fibră optică:multimode (50/125μm, 62.5/125μm)
Conectori optici:LC
Rază de transmisie:până la 2 km
Viteză de transmisie:până la 1.25 Gb/s
Lungime de undă (Tx/Rx):1310 nm / 1310 nm
Temperatură de operare:0oC ... 70oC
Alimentare:3.3 VDC (de la port-ul SFP către placa de bază)
Convertorul media Ethernet M-100G/SFP poate fi folosit împreună cu următoarele transciever-e GbE SFP:
Transceiver-e GbE SFP ULTIMODE:
Nume:SFP-023GSFP-2-3GSFP-203/5GSFP-205/3GFP-203/5G
SFP-205/3G
Cod:L1405L1415L1416L1417 L1418L1419
Fibră optică:multimodesingle-mode
Distanţă:2 km20 km
Viteză:1.25 Gb/s
Lungime de undă(Tx/Rx):1310/1310 nm
1310/1550 nm
1550/1310 nm
 1310/1550 nm
 1550/1310 nm
Conectori:2x LC1x SC 1x LC
Preţ fără TVAPreţ cu TVARabatValiditate  
69,27 Lei83,12 Lei0 %
 
Modul Gigabit SFP: ULTIMODE SFP-023G 2xLC 1310 nm(două fibre multi-mode de până la 2 km)
Cod: L1405
 
Regulamentul | Reclamaţii | Download | Cookies | SitemapToate drepturile rezervate © 1996-2016 DIPOL sp.j.