COŞUL MEU
Coşul este gol

Module GBIC

O singura fibra - WDM

Modul Gigabit GBIC ULTIMODE SFP-203/5G 1310 nm (SC, singlemode, 20 km)
Cod: L1416
Preţ fără TVAPreţ cu TVARabatValiditate  
104,99 Lei125,99 Lei0 %
Modulul optic SFP ULTIMODE-203/5G funcţionează cu fibre single-mode de până la 20 km, cu viteze de transmisie de până la 1.25 Gb/s.
Modul Gigabit GBIC ULTIMODE SFP-203/5G 1310 nm (SC, singlemode, 20 km)
Modulul
Elemente distinctive
  • comunicaţie bidirecţională pe o singură fibră (WDM),
  • funcţionează în reţele single-mode,
  • viteză de transmisie de până la 1.25 Gb/s (IEEE 802.3z 1000Base-FX),
  • rază de transmisie de până la 20 km,
  • mufă optică: SC,
  • compatibil cu echipamente Ultimode, TP-Link și altele.
Modulele optice ULTIMODE sunt compatibile cu standardul SFP (Small Form-factor Pluggable). ULTIMODE SFP-203/5G funcţionează pe fibre optice single-mode la viteze de până la 1.25 Gb/s. Aceste performanţe sunt posibile cu ajutorul tehnologiei de multiplexare "wavelength-division multiplexing" (WDM) care multiplexează două semnale purtătoare de semnal pe o singură fibră optică folosind diferite lungimi de undă, ceea ce reduce costurile pentru echipamente. Distanţa maximă de transmisie este de 20 km.
Semnalul optic este transmis în fereastra de transmisie II (1310 nm), şi este recepționat în fereastra de transmisie III - 1550 nm. Modulul complementar SFP-203/5G este transciever-ul SFP-205/3G L1417 care transmite date în fereastra de transmisie III şi recepționează în fereastra II.
Acest modul SFP este compatibil cu fibre optice single-mode terminate în conectori de tip SC
Modulul Gigabit (GbE) SFP din seria ULTIMODE poate fi folosit împreună cu convertoare de mediu de transmisie şi cu majoritatea switch-urilor şi routere-lor cu slot-uri SFP (cu echipamente CISCO), compatibile cu standardul IEEE 802.3z 1000Base-FX. Un exemplu de convertor media care poate fi folosit cu astfel de module este M-100G/SFP L1301.
Utilizarea de convertoare media, cu posibilitatea de a schimba modulele SFP este deosebit de avantajoasă atunci când vine vorba de modificări de configurare a reţelei. În loc să înlocuiţi întreaga unitate, este suficient să se schimbe transceiver-ul SFP.
Specificaţii:
Nume:ULTIMODE SFP-203/5G
Cod:L1416
Standard:IEEE 802.3z 1000Base-FX
Tipul de fibră optică:single-mode (8.3/125μm. 8.7/125μm. 9/125μm. 10/125μm)
Conector optic:SC
Rază de transmisie:până la 20 km
Viteză de transmisie:până la 1.25 Gb/s
Putere (Tx/Rx):-8...-3 / ≥ -22 dB
Lungime de undă (Tx/Rx):1310 nm / 1550 nm
Temperatură de operare:0oC ... 70oC
Alimentare:3.3 VDC (de la portul SFP)
Convertorul media Ethernet M-100G/SFP poate fi folosit împreună cu următoarele transciever-e GbE SFP:
Transceiver-e GbE ULTIMODE SFP:
Nume:SFP-023GSFP-203GSFP-203/5GSFP-205/3GSFP-203/5GSFP-205/3G
Cod:L1405L1415L1416L1417L1418L1419
Tip fibră:multi-modesingle-mode
Rază:2 km20 km
Viteză:1.25 Gb/s
Lungime de undă Tx/Rx [nm]:1310/13101310/15501550/13101310/15501550/1310
Conectori:2xLC1xSC1xLC

 

Preţ fără TVAPreţ cu TVARabatValiditate  
104,99 Lei125,99 Lei0 %
 
Modul Gigabit GBIC ULTIMODE SFP-203/5G 1310 nm (SC, singlemode, 20 km)
Cod: L1416
George Popescu
Consiliere clienţi
COMPLETAŢI
BIBLIOTECA
Nou în bibliotecă
RECOMANDĂRI
 
Regulamentul | Reclamaţii | Download | Cookies | SitemapToate drepturile rezervate © 1996-2016 DIPOL sp.j.