COŞUL MEU
Coşul este gol

Module GBIC

O singura fibra - WDM

Modul Gigabit GBIC ULTIMODE SFP-203/5G 1310 nm(LC, singlemode, 20km)
Cod: L1418
Preţ fără TVAPreţ cu TVARabatValiditate  
98,25 Lei117,90 Lei0 %
Modulul optic SFP ULTIMODE-203/5G LC funcţionează cu fibre single-mode cu lungimi de până la 20 km la viteze de transmisie de până la 1.25 Gb/s.
Modul Gigabit GBIC ULTIMODE SFP-203/5G 1310 nm(LC, singlemode, 20km)
Modulul
Elemente distinctive
  • comunicaţie bidirecţională pe o singură fibră single-mode (WDM),
  • funcţionează în reţele single-mode,
  • viteză de până la 1.25 Gb/s (IEEE 802.3z 1000Base-FX),
  • rază maximă de 20 km,
  • conector optic: LC.
Modulele optice ULTIMODE sunt compatibile cu standardul SFP (Small Form-factor Pluggable). Modulul optic SFP ULTIMODE-203/5G LC funcţionează cu fibre optice single-mode la viteze de până la 1.25 Gb/s. Acest lucru este posibil datorită tehnologiei WDM care multiplexează două purtătoare de semnal optic pe o singură fibră folosind diferite lungimi de undă, ceea ce reduce costurile de instalare. Raza maximă de transmisie este de 20 km.
Semnalul optic este transmis în fereastra II de transmisie (1310 nm) şi recepţionat în fereastra III (1550 nm). Modulul complementar cu 203/5G LC este modulul SFP-205/3G L1417 care transmite date în fereastra III şi recepţionează în fereastra II (1310 nm).
Acest modul SFP este compatibil cu fibre optice single-mode terminate în conectori de tip LC.
Modulul Gigabit (GbE) SFP din seria ULTIMODE poate fi folosit împreună cu convertoare de mediu de transmisie și cu majoritatea switch-urilor şi routere-lor cu slot-uri SFP (cu echipamente CISCO), compatibile cu standardul IEEE 802.3z 1000Base-FX. Un astfel de media converter este M-100G/SFP L1301.
Utilizarea de convertoare media, cu posibilitatea de a schimba modulele SFP este deosebit de avantajoasă atunci când vine vorba de modificări de configurare a reţelei. În loc să înlocuiţi întreaga unitate, este suficient să se schimbe transceiver-ul SFP.
Specificaţii:
Nume:ULTIMODE SFP-203/5G LC
Cod:L1418
Standard:SFP (IEEE 802.3z 1000Base-FX)
Tip fibră:single-mode (8.3/125μm. 8.7/125μm. 9/125μm. 10/125μm)
Conector optic:LC
Rază:până la 20 km
Viteză transmisie:până la 1.25 Gb/s
Lungime undă (Tx/Rx):1310 nm / 1550 nm
Putere (Tx/Rx):-8...-3 / <-24 dBm
Temp. funcţionare:0oC ... 70oC
Alimentare:3.3 VDC (de la portul SFP)
Convertorul media Ethernet M-100G/SFP poate fi folosit împreună cu următoarele transciever-e GbE SFP:
Modulele SFP Gigabit din gama ULTIMODE
Nume:SFP-023GSFP-203GSFP-203/5GSFP-205/3GSFP-203/5GSFP-205/3G
Cod:L1405L1415L1416L1417L1418L1419
Tip fibră:multi-modesingle-mode
Rază:2 km20 km
Viteză:1.25 Gb/s
Lungime de undă Tx/Rx [nm]:1310/13101310/15501550/13101310/15501550/1310
Conectori:2xLC1xSC1xLC

 

Preţ fără TVAPreţ cu TVARabatValiditate  
98,25 Lei117,90 Lei0 %
 
Modul Gigabit GBIC ULTIMODE SFP-203/5G 1310 nm(LC, singlemode, 20km)
Cod: L1418
 
Regulamentul | Reclamaţii | Download | Cookies | SitemapToate drepturile rezervate © 1996-2016 DIPOL sp.j.