COŞUL MEU
Coşul este gol

Media convertoare

Multimode - MM

Media convertor gigabit TP-LINK MC200CM (multimode, SC, 0.5km)
Cod: L10224
Preţ fără TVAPreţ cu TVARabatValiditate  
204,18 Lei245,02 Lei0 %
Ethernet media converter TP-LINK MC200CM permite transformarea semnalelor electrice (Ethernet) de pe cablu UTP/UTP in lumina modula transmisa prin fibra optica multimode.
Ethernet Media Converter ULTIMODE M-023M (two multimode fibers up to 2km)
Vedere de ansamblu
Ethernet Media Converter ULTIMODE M-023M (two multimode fibers up to 2km)
Vedere din fata
Ethernet Media Converter ULTIMODE M-023M (two multimode fibers up to 2km)
Vedere din spate
Ethernet Media Converter ULTIMODE M-023M (two multimode fibers up to 2km)
Alimentatorul inclus
Ethernet Media Converter ULTIMODE M-023M (two multimode fibers up to 2km)
Ambalajul
Elemente distinctive:
  • 1 x port Ethernet 10/100/1000 Mbps (RJ-45)
  • distanta de transmisie maxima - 0.5 km
  • auto MDI/MDI-X (port TX)
  • transmisie prin doua fibre multimode
  • LED-urile indica starea de functionare
  • instalare usoara (plug and play)
  • alimentator inclus
TP-LINK M200CM este un media converter de incredere ce permite transmisia de date Fast Ethernet prin doua fibre optice single-mode pe distante de pana la 550 m. Media converter-ul are doua porturi SC folosite pentru transmisia TX si receptia RX a semnalelor optice. Semnalele optice sunt transmise si receptionate in prima fereastra de transmisie (850 nm).
Echipamentele TP-LINK suporta detectie automata MDI/MDIX alegand astfel cel mai rapid mod de transmisie. Mecanismul "Store and forward" va permite verificarea datelor receptionate utilizand functia checksum.
Media converterele TP-LINK sunt compatibile cu standardele IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x. Instalarea acestora este foarte simpla datorita functiei "Plug and Play". Indicatoarele LED dau informatii despre starea de functionare a aparatului.

Specificatii:
NumeEthernet media converter TP-LINK MC200CM
CodL10224
Standarde
IEE 802.3, IEEE 802.3u, IEE 802.3x
Moduri transmisieHalf/Full Duplex Flow Control
Interfete1x1000BASE-T UTP 5, 5e (max. 100  m)
EIA/TIA-568 100Ω (max. 100m)
1x1000BASE-FXMultimode
Indicatoare LEDPWR, LINK, RX
CertificateFCC, CE
Banda transmisie [nm]850
Raza [km]0.5 (50/125 um)
0.22 (62.5/125 um)
Alimentare230 VAC / 9 VDC
Dimensiuni [mm]94.5x73x27
Temperatura functionare[º]0-40

 

Atentie!! Nu este recomandat sa va uitati direct in portul de fibra optica cat timp echipamentul este in functiune. Lumina invizibila pentru ochiul uman poate afecta serios retina!
De ce sa alegeti fibra optica:
  • posibilitatea de a transmite semnale pe distante mari (atenuare mica a fibrelor optice - de exemplu, pentru lungimea de unda de 1550 nm, atenuarea este de aprox. 0,2 dB pe kilometru, ceea ce inseamna ca semnalul poate fi transmis pe o distanta de 200 km - fara regenerare)
  • transfer mare de date printr-o singura fibra
  • rezistenta la interferente electromagnetice
  • rezistenta la conditiile meteorologice (umiditate, descarcari electrostatice si altele)
  • nu se pot intercepta
  • greutate redusa si dimensiuni mici
Media convertoarele TP-LINK sunt utilizate pe scara larga pentru transmiterea de semnale Ethernet pe distante lungi si in zonele cu conditii meteorologice dificile. Fibrele optice asigura izolare completa si rezistenta la interferente electromagnetice ecranate. Media convertoare-le TP-LINK sunt in principal utilizate pentru a conecta retele LAN (de exemplu intre cladirile unei corporatii). Mai jos sunt exemple de utilizare a convertoarelor.
Ethernet Media Converter ULTIMODE M-023M (two multimode fibers up to 2km)
Exemplu de utilizare a convertoarelor TP-LINK
Preţ fără TVAPreţ cu TVARabatValiditate  
204,18 Lei245,02 Lei0 %
 
Media convertor gigabit TP-LINK MC200CM (multimode, SC, 0.5km)
Cod: L10224
George Popescu
Consiliere clienţi
COMPLETAŢI
BIBLIOTECA
Nou în bibliotecă
RECOMANDĂRI
 
Regulamentul | Reclamaţii | Download | Cookies | SitemapToate drepturile rezervate © 1996-2016 DIPOL sp.j.