COŞUL MEU
Coşul este gol

Media convertoare

Ultimode

Media converter SFP ULTIMODE M-100G/SFP
Cod: L1301
Preţ fără TVAPreţ cu TVARabatValiditate  
201,13 Lei241,36 Lei0 %
Convertorul media ULTIMODE M-100G/SFP cu modul interschimbabil de fibră optică, transformă semnalele electrice (date Ethernet) de pe un cablu STP/UTP, în semnale luminoase modulate transmise prin fibră optică, folosind un modul SFP.
Media converter-ul ULTIMODE M-100G/SFP este gata de pus în funcţiune după instalarea
Media converter SFP ULTIMODE M-100G/SFP
Media converter-ul ULTIMODE M-100G/SFP
Media converter SFP ULTIMODE M-100G/SFP
Din partea opusă
Media convertor gigabit M-203G (două fibre SM, max. 20 km)
Alimentatoarele incluse
Elemente distinctive:
  • 1 x port Ethernet 10/100/1000 Mbps (RJ-45)
  • slot SFP (IEEE 802.3z 1000Base-FX)
  • LED-uri indică starea de funcţionare
  • instalare uşoară (plug and play)
  • alimentatoare externe AC/DC incluse
Media converter-ul ULTIMODE M-100G/SFP, echipat cu slot SFP, funcţionează cu fibră optică de tip multimode sau single-mode, în funcţie de modulul SFP ales. Toţi parametrii optici depind de modulul SFP. ULTIMODE M-100G/SFP poate funcţiona cu modulele SFP compatibile cu standardele IEEE 802.3z 1000Base-FX.
Dispozitivele ULTIMODE au detecţie automată MDI/MDIX, şi detecţie automată pentru viteză şi mod de transmisie. Mecanismul "Store and forward" permite verificarea datelor recepţionate folosind funcţia checksum.


ULTIMODE M-100G/SFP este complet compatibil cu standardele 10Base-T, 100Base-TX, 1000BaseTX/FX. Instalarea este foarte simplă datorită caracteristicii "Plug and Play". LED-urile indică starea de funcţionare.
Folosirea convertoarelor cu module SFP interschimbabile, permite utilizarea dispozitivelor în reţele multimode şi single-mode pentru transmiterea datelor prin intermediul a două fibre optice sau prin fibre cu transmisie WDM sau CWDM. Soluţia este eficientă din punct de vedere al costului mai ales atunci când se urmăreşte o viitoare extindere a reţelei (în acest caz, este suficient să schimbaţi doar modulele SFP).
Specificaţii:
Nume:ULTIMODE M-100G/SFP
Cod:L1301
Standarde:IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z
Port-uri LAN:10/100/1000Base - TX
RJ-45 UTP/STP, cat. 3, 4, 5, max. 100m
Interfaţă optică:SFP (IEEE 802.3z 1000Base-FX)
Viteză de transmisie:Depinde de modulul SFP
Alimentare:5VDC/1A (alimentator incl.)
Temperatură de operare:0... 60 oC
ATENŢIE!! Nu este permis să vă uitaţi direct la portul de fibre atunci când aparatul este conectat. Radiaţiile invizibile pentru ochiul uman pot deteriora retina!
Convertorul media M-100G/SFP este în conformitate cu standardul IEEE 802.3z 1000Base-FX, care permite dispozitivului să utilizeze modulele GbE SFP. Oferim o serie de transceiver-e GbE SFP:
Module SFP ULTIMODE compatibile cu media converter-ul M-100G/SFP
Nume:SFP-023GSFP-2-3GSFP-203/5GSFP-205/3G
Cod:L1405L1415L1416L1417
Tip fibră optică:multimodesingle-mode
Rază transmisie:2 km20 km
Viteză transmisie:1.25 Gb/s1.25 Gb/s
Lungime undă (Tx/Rx):1310/13101310/15501550/1310
Conectori:2x LC2x LC1x SC1x SC
Convertorul media M-100G/SFP nu funcţionează cu module SFP Fast Erthernet
( L1401, L1411: 155 Mb/s) pentru standardul IEEE 802.3u 100Base-FX.
De ce să alegem fibra optică:
  • posibilitatea de a transmite semnal pe distanţe lungi (atenuare scăzută a fibrelor optice - de exemplu, pentru lungimea de undă de 1550 nm atenuarea este de aproximativ 0,2 dB pe kilometru, ceea ce înseamnă că semnalul poate fi transmis pe distanţe de 200 km - fără a fi regenerat)
  • transfer de informaţii de mare volum prin intermediul unei singure fibre;
  • rezistentă la interferenţe electromagnetice;
  • rezistentă la influenţe meteo (umiditate, descărcări electrice şi altele)
  • fără posibilitate de interceptare
  • greutate redusă şi dimensiuni mici
Preţ fără TVAPreţ cu TVARabatValiditate  
201,13 Lei241,36 Lei0 %
 
Media converter SFP ULTIMODE M-100G/SFP
Cod: L1301
George Popescu
Consiliere clienţi
COMPLETAŢI
BIBLIOTECA
Nou în bibliotecă
RECOMANDĂRI
 
Regulamentul | Reclamaţii | Download | Cookies | SitemapToate drepturile rezervate © 1996-2016 DIPOL sp.j.