COŞUL MEU
Coşul este gol

Cabluri

Multimode - MM

Fibră optică universală Unitube multimode: ULTIMODE UNI-8MM-A (8 fibre OM3, manta LSZH, gel hidrofob)
Cod: L73108
Preţ fără TVAPreţ cu TVARabatValiditate  
0 %
Cablul de fibră optică ULTIMODE UNI-8MM-A pentru instalări de interior şi exterior
cu 8 fibre multimode OM3 conţinute într-un tub central cu gel.
Fibră optică Unitube multimode: ULTIMODE UNI-4MM-A (4 fibre OM3, manta LSZH, gel hidrofob)
Vedere îndeaproape
Caracteristici:
  • tub central umplut cu gel hidrofob
  • întărit cu cămașă din fire de aramidă
  • 8 fibre multi-mode OM3 50/125 um
  • manta LSZH
  • potrivit pentru aplicații de interior și exterior
  • subțire și mai ușor decât cablurile pentru exterior
ULTIMODE UNI-8MM-A OM3 este un cablu de fibră optică universal, destinat utilizării în instalaţii de interior şi exterior. Fibrele multimode OM3 sunt securizate de tubul central cu gel. Gelul din cilindrul central formează un strat protector adiţional pentru fibrele optice, care este capabil să absoarbă stresul mecanic extern şi factorii de mediu dăunători. Învelişul din fire de aramidă, care acoperă tubul central oferă o protecție suplimentară împotriva deteriorării mecanice, inclusiv riscurile generate de rozătoare.
Cablul ULTIMODE UNI-8MM-A OM3 este compus din 8 fibre multimodale (J-Fibre). Schema de identificare a culorii straturilor tampon respectă standardul TIA-EIA-598-A. Învelişul (jacheta) este din material LSZH (polimer al unei alchene, rezistent la foc, cu emisii reduse de fum în caz de incediu şi zero emisii de hidrogen clorurat).
Cele 8 fibre optice multi-mode ale cablului sunt de tipul OM3 50/125 um, iar în prezent sunt cele mai populare fibre multi-mode, utilizate în prima și a două fereastră de transmisie (850 și 1310 nm). Atenuarea (IL), nu depăşeşte 3.5 dB/km la 850 nm şi 1.5 dB/km la 1310 nm. Standardul OM3 oferă un transfer de date mai mare pe distanţe mai lungi decât predecesorii săi. Viteza de transmisie de 10 Gbps este posibilă pe distanţe de până la 550 m, iar viteze de transmisie de 40 Gbps şi 100 Gbps poti fi atinse pe distanţe de până la 100 metri (standardele OM1 şi OM2 nu permit asemenea viteze de transmisie).
Cablurile universale ULTIMODE UNI cu cilindru central umplut cu gel sunt destinate instalaţiilor cu trasee de cablu pe orizontală, atît în interiorul cît şi în exteriorul clădirilor. Datorită flexibilității și a dimensiunii reduse, acestea sunt perfecte pentru traseele ce folosec pat/conductă de cablu. Se pretează în special utilizării în cadrul reţelelor FTTH şi FTTB, conexiunilor de date între clădiri sau în camera serverelor. Fiind un cablu generic ce poate fi folosi atât la exterior cât și la interior, sunt eliminate din start conexiunile de tranziție dintre cele două tipuri de cablu (între rețele din interiorul și exteriorul clădirilor). Fie că este tras prin conducă sau direct îngropat, cablul universal de fibră optică va asigura o conexiune stabilă și fiabilă pentru un timp îndelungat.
În conformitate cu următoarele standarde:
  • ISO11801 ediţia a doua
  • EN50173-1:2002
  • IEC60794-3-10
Standarde de inflamabilitate:
  • IEC60332
  • IEC60754-1
  • IEC60754-2
  • IEC61034-2
Specifications:
NumeULTIMODE UNI-8MM-A OM3
CodL73108
Numărul de fibre8
Diametrul exterior 6 mm
Greutate40 kg/km
Fibremultimode.
OM3 50/125 μm
Max. forță de rupere (regim continuu)1000 N
Max. forță de rupere (regim tranzitoriu)2000 N
Rază minimă de îndoire la instalare60 mm
Rază minimă de îndoire în serviciu100 mm
Temperatură de funcționare-30oC...60oC
Temperatură de instalare-15oC...60oC
Structura cablului:
1. Înveliș exterior (manta) LSZH
2. Fire de aramidă
3. Tub central
4. Gel hidrofob
5. Fibra optică
Ghid de identificare a fibrelor optice după culoare
1. albastru
2. portocaliu
3. verde
4. maro
5. gri
6. alb
7. roșu
8. negru
9. galben
10. violet
11. roz
12. turcoaz

În cazul unui cablu cu mai mult de 12 fibre, identificarea acestora se face cu ajutorul unor dungi negre transversale
Gama cablurilor universale de fibră optică produse de ULTIMODE:
  • ULTIMODE UNI-4MM L7354 - 4 fibre multimode OM2 50/125,
  • ULTIMODE UNI-8MM L7358 - 4 fibre multimode OM2 50/125,
  • ULTIMODE UNI-4SM L7644 - 4 fibre singlemode G.652.D,
  • ULTIMODE UNI-8SM L7648 - 8 fibre singlemode G.652.D,
  • ULTIMODE UNI-4MM-A - 4 fibre multimode OM2 50/125,
  • ULTIMODE UNI-8MM-A L73008 - 8 fibre multimode OM2 50/125,
  • ULTIMODE UNI-12MM-A L73012 - 12 fibre multimode OM2 50/125,
  • ULTIMODE UNI-24MM-A - 24 fibre multimode OM2 50/125,
  • ULTIMODE UNI-4MM-A L73104 - 4 fibre multimode OM3 50/125,
  • ULTIMODE UNI-8MM-A L73108 - 8 fibre multimode OM3 50/125,
  • ULTIMODE UNI-12MM-A L73112 - 12 fibre multimode OM3 50/125,
  • ULTIMODE UNI-24MM-A L73124 - 24 fibre multimode OM3 50/125,
  • ULTIMODE UNI-4SM-A - 4 fibre multimode G.652D,
  • ULTIMODE UNI-8SM-A L76008 - 8 fibre singlemode G.652D,
  • ULTIMODE UNI-12SM-A L76012 - 12 fibre singlemode G.652D,
  • ULTIMODE UNI-24SM-A - 24 de fibre singlemode G.652D.
Clienții pot plasa comenzi și pentru patch cord-uri făcute la comandă terminate cu orice tip de conectori optici. În acest scop, vă rugăm să contactați asistentul de vânzări.
Preţul pentru 1 metru de cablu ULTIMODE UNI-8MM-A OM3 (8xOM3):
Preţ fără TVAPreţ cu TVARabatValiditate  
0 %
 
Fibră optică universală Unitube multimode: ULTIMODE UNI-8MM-A (8 fibre OM3, manta LSZH, gel hidrofob)
Cod: L73108
George Popescu
Consiliere clienţi
COMPLETAŢI
BIBLIOTECA
Nou în bibliotecă
RECOMANDĂRI
 
Regulamentul | Reclamaţii | Download | Cookies | SitemapToate drepturile rezervate © 1996-2016 DIPOL sp.j.