COŞUL MEU
Coşul este gol

Accesorii splice

Conectori rapizi

Conector SC rapid: ULTIMODE FAST-02SC
Cod: L5711
Preţ fără TVAPreţ cu TVARabatValiditate  
10,56 Lei12,67 Lei0 %
Conector SC cu montare rapidă ULTIMODE FAST-02SC pentru fibre cu diametru de până la 3 mm.
Conector SC rapid: ULTIMODE FAST-02SC
Componentele principale ale conectorului
Conector SC rapid: ULTIMODE FAST-02SC
Componentele in detaliu
Elemente distinctive:
  • Conector cu montaj rapid pentru fibre cu diametru de până la 3 mm
  • Conector SC/UPC pentru fibre singlemode
  • Timp mediu de instalare: aprox. 30 de secunde
  • Atenuare mică: 0.25 dB
ULTIMODE FAST-02SC este un conector SC/UPC cu montare rapidă ce se montează pe fibre single-mode fără a mai fi nevoie de lipire şi polişare. Procedura nu necesită condiţii sterile deoarece capătul conectorului conţine un fragment de fibră ce a fost prelipit şi polişat de către producătorul conectorului. Atenuarea mică de doar 0.25 dB este datorită construcţiei interioare ce poziţionează fibrele cu ajutorul unor lamele în formă de V. Gelul optic special din interiorul său reduce pierderile cauzate de tăieri imprecise sau a posibilelor spaţii rămase între fibre.
Conectorii rapizi de la ULTIMODE termină cabluri optice cu diametru de maxim 3 mm, oferind o calitate bună a conexiunii fără a necesita unelte scumpe şi condiţii speciale de manipulare.
Conectorii sunt potriviţi pentru capetele de fibre optice, înlocuindu-i pe cei tradiţionali în cutii de distribuţie sau cutii terminale în clădiri.
Unelte necesare pentru mufarea cablurilor optice:
  • Stripper-ul ULTIMODE ST-195 L5561 este dedicat conectorilor rapizi din gama ULTIMODE.
  • Acesta permite măsurarea rapidă şi precisă a lungimii tamponului de 250um ce trebuie curăţat;
  • Soluţie de curăţare IPA L5915 şi şerveţele umede Kim-Wipes L5913 - accesorii necesare curăţării fibrei optice;
  • Container pentru colectarea deşeurilor de fibră L5918;
  • Satăr de precizie F1-6000 L5801 - pentru tăierea fibrelor cu un diametru de 125 um şi tampon de 250/900 um.
Stripper-ul ULTIMODE ST-195 este dedicat conectorilor rapizi din gama ULTIMODE.
Acesta permite măsurarea rapidă şi precisă a lungimii tamponului de 250um ce trebuie curăţat.
Specificaţii:
NumeULTIMODE FAST-02SC
CodL5711
Tip fibră
 single-mode
Diametru fibră (teacă)
125 μm
Diametru fir
max. 3 mm
IL0.25 dB (1310 şi 1550 nm)
RL< -40 dB
Refolosiremax 5 ori
Temp. funcţionare- 40...75 oC

 

ULTIMODE Building System este o soluţie pentru crearea reţelelor FTTH în clădiri (Fiber To The Home). Sistemul este alcătuit dintr-o gamă completă de produse ce permit instalarea de fibră optică în apartamente/birouri, inclusiv în birouri "open space".

Preţ fără TVAPreţ cu TVARabatValiditate  
10,56 Lei12,67 Lei0 %
 
Conector SC rapid: ULTIMODE FAST-02SC
Cod: L5711
 
Regulamentul | Reclamaţii | Download | Cookies | SitemapToate drepturile rezervate © 1996-2016 DIPOL sp.j.