COŞUL MEU
Coşul este gol

Accesorii splice

Conectori rapizi

Conector SC/APC rapid: ULTIMODE FAST-05SC/APC
Cod: L5712
Preţ fără TVAPreţ cu TVARabatValiditate  
9,81 Lei11,77 Lei0 %
Conector SC cu montare rapidă ULTIMODE 05SC/APC pentru fibre cu diametru de până la 3 mm.
Conector SC/APC rapid: ULTIMODE FAST-05SC/APC
Componentele principale ale conectorului
Elemente distinctive:
  • conector optic rapid de tip SC pentru cabluri cu diametru de 3 mm
  • Conector SC/APC pentru fibre single-mode
  • timp mediu de instalare: aprox. 30 de secunde
  • low loss: 0.25 dB
ULTIMODE FAST-05SC/APC este un conector SC/APC cu montare rapidă ce se montează pe fibre single-mode fără a mai fi nevoie de lipire şi polişare. Procedura nu necesită condiţii sterile deoarece capătul conectorului conţine un fragment de fibră ce a fost prelipit şi polişat de către producătorul conectorului. Atenuarea mică de doar 0.25 dB este datorită construcţiei interioare ce poziţionează fibrele cu ajutorul unor lamele în formă de V. Gelul optic special din interiorul său reduce pierderile cauzate de tăieri imprecise sau a posibilelor spaţii rămase între fibre.
Datorită frontului ferulei de tip APC, înclinat la un unghi de 8 grade, conectorii ULTIMODE FAST-05SC/APC oferă reflexii mai mici.
Conectorii rapizi de la ULTIMODE termină cabluri optice cu diametru de maxim 3 mm, oferind o calitate bună a conexiunii fără a necesita unelte scumpe şi condiţii speciale de manipulare.
Conectorii sunt potriviţi pentru capetele de fibre optice, înlocuindu-i pe cei tradiţionali în cutii de distribuţie sau cutii terminale în clădiri.
Unelte necesare pentru mufarea cablurilor optice:
  • Stripper-ul ULTIMODE ST-195 L5561 este dedicat conectorilor rapizi din gama ULTIMODE.
  • Acesta permite măsurarea rapidă şi precisă a lungimii tamponului de 250um ce trebuie curăţat;
  • Soluţie de curăţare IPA L5915 şi şerveţele umede Kim-Wipes L5913 - accesorii necesare curăţării fibrei optice;
  • Container pentru colectarea deşeurilor de fibră L5918;
  • Satăr de precizie F1-6000 L5801 - pentru tăierea fibrelor cu un diametru de 125 um şi tampon de 250/900 um.
Stripper-ul ULTIMODE ST-195 este dedicat conectorilor rapizi din gama ULTIMODE.
Acesta permite măsurarea rapidă şi precisă a lungimii tamponului de 250um ce trebuie curăţat.
Specificaţii:
NumeULTIMODE FAST-05SC/APC
CodL5712
Tip fibră single-mode
Diametru fibră (teacă)125 μm
Diametru firpână la 3 mm
IL0.25 dB (1310 şi 1550 nm)
RL< -60 dB
Refolosiremax 5 ori
Temp. funcţionare- 40...75 oC

 

ULTIMODE Building System este o soluţie pentru crearea reţelelor FTTH în clădiri (Fiber To The Home). Sistemul este alcătuit dintr-o gamă completă de produse ce permit instalarea de fibră optică în apartamente/birouri, inclusiv în birouri "open space".

Preţ fără TVAPreţ cu TVARabatValiditate  
9,81 Lei11,77 Lei0 %
 
Conector SC/APC rapid: ULTIMODE FAST-05SC/APC
Cod: L5712
George Popescu
Consiliere clienţi
COMPLETAŢI
BIBLIOTECA
Nou în bibliotecă
RECOMANDĂRI
 
Regulamentul | Reclamaţii | Download | Cookies | SitemapToate drepturile rezervate © 1996-2016 DIPOL sp.j.