COŞUL MEU
Coşul este gol

Supraveghere video

NVR NUUO

Camerele noastre online - vedeţi ce pot!
Pentru a putea vedea cum funcţionează echipamentele noastre într-un mediu real, am instalat la sediul Dipol un sistem de supraveghere hibrid compus din două camere analogice şi două IP, conectate la un DVR şi un NVR. Materialele video precum şi meniurile de configurare ale echipamentelor sunt disponibile online.
Camerele văd aceeaşi zonă, strada şi parcarea din faţa sediului nostru din Cracovia. Astfel se pot compara direct calitatea imaginilor oferite de diferitele modele de cameră. Se pot observa detalii precum numerele de circulaţie ale maşinilor trecătoare sau trăsăturile trecătorilor. După evaluare clientul poate să se decidă mai uşor asupra unui tip de cameră în funcţie de gradul de informaţii oferit de aceasta.
Cabinetul rack ce adăposteste echipamentele şi un switch din sediul nostru.
Lista de echipamente şi datele de logare sunt disponibile în tabelul de mai jos:
.
Camere IP Polonia
Sunell SN-IPR54/03AQDN/B (1.3MP, 3.6mm, 0.1 lx, IR max. 15m)K1672

ACCESARE

user: dipol
parola: Dipol12dipol 
Cameră IP Full HD (2MPix) Sony Exmor Sunell SN-IPR54/14APDN ONVIFK1685

ACCESARE

user: dipol
parola: Dipol12dipol  

Signal HDC-110P (2MP, 3.6mm, 0.1 lx, IR up to 25m)K1806ACCESARE

Signal HD-200 Full HD

(2MP, 2.8-12 mm, CMOS Aptina)

K1810ACCESARE
Camera IP Signal HDC-210P (2 MP, 2.8-12mm, 0.1 lx, IR max 40m)K1815ACCESARE
Signal HDV-40 (1.3MP, 3.6mm, 0.1 lx, IR max. 20m)K1862ACCESARE

login: dipol       parolă: dipol1

DVR 16 canale HIKVISION DS-7216HWI-SH/A (16xWD1@25fps)

DVR 16 canale HIKVISION DS-7216HWI-SH/A (16xWD1@25fps)

ACCESARE

login: dipol       parolă: dipol

Sunell IRC59/21AP
(zi/noapte, D-WDR, 650TVL, Sony Effio-E, 0.01 lx, 2.8-12 mm, OSD, IR max. 30m)
M11286
Sunell IRC13/40AUVD
(zi/noapte, D-WDR, 900 TVL, Sony Exmor, ICR, 0.01 lx, 2.8-12mm, OSD, IR max. 25m)
Sunell IRC13/40ZMDN
(zi/noapte, D-WDR, 900 TVL, Sony Exmor, ICR, 0.01 lx, 2.8-12mm, OSD, IR max 30m)
v-cam 450
(600 TVL, Sony Super HAD II CCD, 0.01 lx, 2.8-10mm, OSD, IR max. 30m)
v-cam 430
(600 TVL, Sony Super HAD II CCD, 0.01 lx, 3.6mm, IR max. 20m)
n-cam 280
(day/night, 650 TVL, Sony Effio-E, 0.01 lx, D-WDR, 3.6 mm, IR max. 25m)
n-cam 570
(650 TVL, Sony Effio-E, 0.03 lx, 2.8-12mm, OSD, Zi/Noapte, IR până la 40 m)
n-cam 640
(600 TVL, Sony Super HAD II CCD, 0.01 lx, 4-9mm, IR 30m)
Structura sistemului
Cameră IP 5 Mpixel Sunell SN-IPC54/40EDNCameră IP Signal HD-200 Full HD (2MP, iluminator IR, 2.8-12 mm, CMOS Aptina)Switch TP-LINK TL-SG2216 SMART 16xGE 2xSFPSwitch TP-LINK TL-SG2216 SMART 16xGE 2xSFPCameră dome cam 650 (zi/noapte, 650 TVL, D-WDR, Sony Effio-E, 0.01 lx, 2.8-12mm) Cameră box de zi/noapte: u-cam 650 (650TVL, Sony Effio-E, ICR, D-WDR, 0.03 lx)Convertor video CCTV - fibra optica ULTIMODE V-204D (4 x video, 1 x RS-485)Convertor video CCTV - fibra optica ULTIMODE V-204D (4 x video, 1 x RS-485)Modul Gigabit GBIC ULTIMODE SFP-205/3G 1310 nm(LC, singlemode, 20km)Modul Gigabit GBIC ULTIMODE SFP-203/5G 1310 nm(LC, singlemode, 20km)Cablu plat de fibră optică: ULTIMODE ILB-2SM-A (2xG.657.A1, rază limitată de îndoire, de interior)DVR 4 canale Hikvision DS-7204HWI-SH (WD1@25FPS)
Componentele reţelei LAN

Informaţii adiţionale pentru logarea pe:
Subsistemul analogic
Pentru a se loga pe un DVR Hikvision/Ultimax, utilizatorii de browser Firefox, Opera sau Google Chrome trebuie să acceseze următoarea adresă http://31.172.189.232. La prima logare va trebui downloadat şi instalar un plugin necesar pentru a porni funcţia de monitorizare.
Login: dipol, parolă: dipol1

Fereastra de logare
Meniul DVR-ului şi a ferestrei de monitorizare (camerele analogice)
Dacă folosiţi browserul Safari şi MAC OS, va trebui să instalaţi acest plugin.
Utilizatorii Internet Explorer trebuie să activeze ActiveX (prin selectarea Control Panel-> Internet Options> Security-> Custom Level şi activarea tuturor opţiunilor ActiveX).

Fereastra de configurare ActiveX
Subsistemul digital (IP)
Pentru logarea pe o cameră IP Sunell, utilizatorii de browser Firefox, Opera sau Google Chrome trebuie să acceseze următoarea adresă http://31.172.189.234 (camera K1637 de 5 MP. Ambele camere folosesc Flash Player (dacă nu este instalat se poate downloada aici).
Ecranul de logare
Vedere a ecranului de logare
Utilizatorii Internet Explorer trebuie să activeze ActiveX (prin selectarea Control Panel-> Internet Options> Security-> Custom Level şi activarea tuturor opţiunilor ActiveX).
 
 
Regulamentul | Reclamaţii | Download | Cookies | SitemapToate drepturile rezervate © 1996-2016 DIPOL sp.j.