COŞUL MEU
Coşul este gol

Produse ce nu se mai află în oferta curentă

Cablu distributie fibra optica de interior Multimode: ULTIMODE IDC-8MM (8 x OM2 50/125)
Cod: L7208
Retras din ofertă
Cablu de fibră optică pentru distribuţie, de interior: ULTIMODE IDC-8MM
cu 8 fibre multimode OM2 50/125 μm.
Cablu distributie fibra optica de interior Multimode: ULTIMODE IDC-8MM (8 x OM2 50/125)
Cablul de fibră optică
Cablu distributie fibra optica de interior Multimode: ULTIMODE IDC-8MM (8 x OM2 50/125)
Vedere îndeaproape
Caracteristici distinctive:
  • Cablu unitube consolidat cu fibre de aramidă
  • 2 fibre multimode OM2 50/125 μm
  • Tampon rezistent de 900 μm
  • Înveliş LSZH
ULTIMODE IDC-4MM este un cablu de fibră optică pentru interior, cu patru fibre OM2 50/125 acoperite cu tampon de 900 μm şi introduse într-o teacă LSZH. Fibrele individuale sunt uşor accesibile, ceea ce face instalarea conectorilor optici, realizarea splice-urilor etc. mult mai facile. Firele de aramid protejează fibrele împotriva stresului mecanic dar şi împotriva stricăciunilor cauzate de rozătoare.
Cablul ULTIMODE IDC-8MM este compus din 8 fibre multimode. Schema de identificare a culorii straturilor tampon respectă standardul GB13993.3-2001. Învelişul (jacheta) este din material LSZH (polimer al unei alchene, rezistent la foc, cu emisii reduse de fum în caz de incediu şi zero emisii de hidrogen clorurat).
Fibrele multimode utilizate sunt OM2 50/125 cu tampon extern de 900 μm. Acestea respectă standardul internaţional IEC 60793-2-10 tip A1. Categoria OM2 este în prezent cea mai populară fibră optică multimodală deoarece poate funcţiona atât în prima cât şi în cea de a doua fereastră de transmisie (850 şi 1310 nm). Atenuarea (IL), nu depăşeşte 3.5 dB/km la 850 nm şi 1.5 dB/km la 1310 nm.
Cablurile de distribuţie ULTIMODE IDC pentru uz de interior sunt produse fără gel şi sunt destinate instalării în clădiri, atât pe orizontală cât şi pe verticală. Datorită dimensiunii reduse şi a flexibilităţii, acestea sunt perfecte pentru trasele ce folosec pat/conducte de cablu. Sunt utilizate în sistemele moderne FTTD, în camea serverelor, pentru conexiuni pe verticală cât şi orizontală.
Alte cabluri (gel-free) tip unitube de la ULTIMODE:
  • ULTIMODE IDC-2SM L7502 - 2x fibre singlemode G.652.D,
  • ULTIMODE IDC-2MM L7202 - 2x fibre multimode OM2 50/125,
  • ULTIMODE IDC-4SM L7504 - 4x fibre singlemode G.652.D,
  • ULTIMODE IDC-8SM L7508 - 8x fibre singlemode G.652.D,
  • ULTIMODE IDC-4MM L7204 - 4x fibre multimode OM2 50/125,
Cablul este disponibil in uramatoarele cantităţi:
  • L7208 - la metru liniar de cablu ULTIMODE IDC-8MM
  • L7208_2000 - role de 2000 metri de cablu ULTIMODE IDC-8MM
Specificaţii:
NumeULTIMODE ICD-8MM
CodL7208
Numărul de fibre
8
Diametrul exterior (manta)
5.2 mm
Greutate22 kg / 1000 m
Tip de fibră optică
multimode
OM2 50/125 μm
IL<1.5 dB/km la 1310 nm
<3.5 dB/km la 850 nm
Diametrul tamponului
900 μm
Rezistenţă la compresie
1000 N / 100 mm
Temperatura de funcţionare [°C]
- 40 °C ... 60 °C
Temperatura de instalare- 20 °C ... 70 °C
Secţiunea transversală printr-un cablu ULTIMODE IDC

1. Mantaua (jacheta) LSZH
2. Fibrele de aramidă
3. Tampon de 900 μm
4. Fibra optică
Sistemul ULTIMODE Building o nouă soluţie în domeniul instalaţiilor reţelelor optice de tip FTTH în interiorul clădirilor. Oferă o gamă completă de produse destinată implementării legăturilor bazate pe fibră optică, separat în fiecare cameră/birou din imobil.
Preţ pe metru liniar
Retras din ofertă
 
Cablu distributie fibra optica de interior Multimode: ULTIMODE IDC-8MM (8 x OM2 50/125)
Cod: L7208
George Popescu
Consiliere clienţi
COMPLETAŢI
Nou în bibliotecă
RECOMANDĂRI
 
Regulamentul | Reclamaţii | Download | Cookies | SitemapToate drepturile rezervate © 1996-2016 DIPOL sp.j.